Продавець ТОП ИМПОРТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 1 рік.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
105 відгуків

Як правильно вибрати мольберт.

Як правильно вибрати мольберт.

Якщо Ви вирішили придбати мольберт, то при його виборі потрібно враховувати дуже багато чинників. Давайте розберемо все по порядку.
- Перший - Чим і на чому будете писати?

Це потрібно відразу визначити для того, щоб зрозуміти, чи знадобиться вам кріпити аркуші паперу. Якщо так, а в основному це так, то разом з мольбертом знадобитися і планшет (дошка, на яку буде кріпиться аркуш). Єдина модель мольбертів, у яких є вбудований планшет, це мольберт-хлопавка. До всіх інших мольбертам треба докуповувати окремо.

- Другий - На яких розмірах полотна ви працюєте?

Маленькі (альбомний аркуш, форматА3) — настільний і переносний мольберти, етюдники.

Середні (до 1 метра) — звичайний А-подібний мольберт (ліра).

Великі (1-2 метра і більше) — ліри і станкові мольберти

- Третій - Хто буде писати? * Початківець

Якщо ви початківець художник, не витрачайте гроші на дорогий мольберт. Ви ще не знаєте, навіщо вам знадобилися ті чи інші навороти. Найкращі варіанти це металевий – тринога або мольберт -ліра, тому що вони дуже універсальні і дозволяють малювати на форматах до 1-1,5 метра. Їх більше, ніж достатньо.

* Дитина

В даному випадку найбільш звичайний і простий підійде мольберт-хлопавка. Не дарма ними оснащені всі дитячі мистецтв і художні школи. Так само відмінним варіантом для будинку буде невеликий настільний мольберт (є варіанти з вбудованим планшетом) або розкладний мольберт - тринога. Зверніть увагу на зростання дитини і висоту мольберта. Добре, коли дитина зможе займатися творчістю не тільки стоячи, але і сидячи.

*Той, хто не любить великі формати

Якщо людина любить малювати на альбомних аркушах, і більш великий формат ніколи не бере, то й великий мольберт йому ні до чого. Зверніть увагу на етюдники і настільні мольберти. Якщо у художника є (або передбачаються) роботи форматів А3, А2 (50х70), то перераховані вище мольберти теж підійдуть, однак придивіться ще й до універсальних переносних мольбертам - ліра.

*Справжні професіонали.

У цієї категорії людей вже склалися дуже специфічні вимоги до своєї творчості і до робочих інструментів. І вони продиктовані професійними уподобаннями та фінансовими міркуваннями. Тому і вибір мольбертів може бути абсолютно різними.

-Четвертий - Де плануєте писати?

На вулиці

Для работы на улице существуют специальные мольберты - это, конечно, всем известные этюдники. Но не только их, так же спокойно можно использовать планшеты и переносные мольберты. Во время работы планшет кладётся на колени или какую-то удобную поверхность, например, парапет. Зато он меньше весит, и его удобнее носить с собой. Так же относительно мало весит переносной мольберт. Но у него нет ящика для красок. Этюдник же пустой весит около 3-х килограммов, да плюс вы в него ещё положите краски и прочие материалы.

Дома или в студии

Для роботи вдома можна використовувати будь-яку модель мольберта, в тому числі і етюдник, лише б він зручно вміщався в квартиру і задовольняв ваші потреби. А вже для роботи в студії обмеження у виборі мольберта зовсім знижуються. Адже, як правило, вже не треба думати про його габаритах. Підійде все, в тому числі станкові та інтегровані мольберти.

Тільки, враховуючи всі вищеперелічені фактори, Вам легко вдасться вибрати підходящий мольберт. А з досвіду скажу так – почніть з самого простого виду мольберта, і далі, враховуючи свій досвід і інтереси, визначитеся з яким з видів Вам найзручніше буде займатися творчістю.

 

Інші статті